با عرض سلام و احترام خدمت تمامی همراهان گرانقدر,خیلی خوشحالم که با یکی دیگر از موضوعات مهم زمان ماندگاری کاربر (dwell time) در خدمت شما عزیزان هستم.البته قبلش این موضوع را خدمتتون عرض کنم که در سال های قبل این موضوع آنچنان در اولویت نبود ولی هر چه به جلو رفتیم و به این سال ها نزدیک شدیم این موضوع بسیار پراهمیت شناخته شد.

قبل از اینکه شروع کنیم به یک سوال جواب بدیم:

بنظر شما دلیل این اهمیت چه چیزی میتواند باشد؟

بیایید یکم فکر کنیم…گوگل هر سال داره به یک موضوع کلی میپردازه و اون هم رضایت کاربران خود میباشد.پس به گوگل حق بدید تمامی فاکتور ها را بررسی و تحلیل کند تا متوجه رضایت کاربران خود شود.

زمانی که کاربر به سایت شما مراجعه میکند زمان ماندگاری کاربر یا (dwell time) از زمان ورودش حساب میشود تا زمانی که سایت را ترک کند. پس بنابراین به واسطه این موضوع گوگل میتواند جامعیت محتوای شما را به نسبت درک کند و با این اتفاق رضایت کاربر شما را بسنجد.

پس نکته ای که میتوانید شما از این موضوع استفاده کنید, تولیدِ محتوای با کیفیت و جامع و کاربر پسند میباشد.

خب بریم سر اصل مطلب و بپردازیم به این موضوع که چه کارهایی میتواند زمان ماندگاری کاربر را افزایش دهد و یا تعامل در سایتتان ایجاد کنید.

افزایش سرعت لود سایت

افزايش سرعت لود سايت

افزایش سرعت لود سایت اولین پوئن مثبت سایت شما میباشد هنگامی که کاربر به سایت شما مراجعه میکند.

توقع نداشته باشید زمانی که کاربر به سایت شما ورود میکند 10 ثانیه منتظر لود سایت شما شود! به راحتی دکمه بازگشت را میزند و به یک نتیجه دیگر رجوع میکند.در نتیجه به این موضوع توجه بسیار کنید تا شاهد تاثیر شگفت انگیز شوید.

تولید محتوای حرفه ای

توليد محتوای حرفه ای

منظور از تولید محتوای حرفه ای چی میتونه باشه دوستان؟ با چه محتوایی میتونیم کاربر را جذبِ خود کنیم؟ استراتژی محتوا باید طوری باشد تا ذهن کاربر خسته نشود و یا در واقع میتوانیم بگویم که محتوای شما باید خوانایی خوبی داشته باشد.

مواردی که میتواند زمان کاربر را در محتوا افزایش دهد شامل :

  1. تیتر
  2. ویدئو
  3. صوت
  4. اینفوگرافیک
  • تیتر : حتما در مقالات خود از تیترها به جداگانه استفاده کنید تا همه موضوعات مرتب در کنار یکدیگر قرار گیرند تا کاربران به راحتی مطالب شما را تا انتها بخوانند و خسته نشوند.
  • ویدئو : استفاده از ویدئو بخش مهم سایت شما را تشکیل میدهد, شما به واسطه یک ویدئو به راحتی میتوانید زمان ماندگاری کاربر را در صفحه خود را افزایش دهید و اعتبار صفحه را بالا ببرید.
  • صوت : استفاده از صوت نیز دقیقا مانند ویدئو عمل میکند, تنها نکته ای که وجود دارد  این است که کاربران به ویدئو علاقه بیشتری نسبت به صوت نشان میدهند.در بهترین حالت استفاده از هر دو آن ها است.
  • ایفوگرافیک: استفاده از اینفوگرافیک یکی از جذاب ترین بخش هایی است که میتواند باعث رشد سایت شما شود.خاصیت اینفوگرافیک در واقع به اشتراک گذاری شدن آن است.پس اگر به دنبال رتبه برتری نسبت به رقیب های خود هستید از اینفوگرافیک غافل نشوید.

استراتژی لینک سازی داخلی سایت

استراتژی لینک سازی داخلی

اهمیت استراتژی لینک سازی داخلی دارای اهمیت بالایی میباشد,شما به واسطه لینک سازی داخلی کاربر را ترغیب به تعامل بیشتر از صفحاتتون میکنید و همین موضوع باعث افزایش ماندگاری کاربر و رتبه صفحه شما خواهد شد.پس حتما این استراتژی را در سایت خود پیاده کنید و شاهد تاثیر آن شوید.

استفاده از محتوای مرتبط

استفاده از محتوای مرتبط و یا یک پیشنهاد شگفت انگیز برای خواندن یک مقاله در سایتتان میتواند زمان ماندگاری کاربر را افزایش دهد.پس بنابراین این موضوع مهم را فراموش نکنید و در صفحه خود استفاده نمایید.در سال 2020 که وارد شدیم یک مقاله جامعی را منتشر نمودم با عنوان نکات سئو 2020 که به صورت جامع توضیح داده بودم.حتما سری به این مقاله بزنید تا سایت خودتان را به شکل ویژه بهینه (سئو) کنید و حتما نظرات خودتان را بنویسید.هنوز هم موارد گفته شده در این مقاله پایدار و مهم است.

استفاده از سیستم چت آنلاین

اگر تا به الان از سیستم چت آنلاین استفاده نمیکنید,حتما بعد از اینکه از این مقاله را خواندید به سراغ سیستم چت آنلاین بروید و در سایتتان راه اندازی کنید.این موضوع نه تنها میتواند باعث افزایش زمان ماندگاری کاربر شود بلکه باعث یک ارتباط قوی بین شما و کاربر خواهد شد تا به نتیجه برسد.

امیدوارم نهایت استفاده را از این مقاله ببرید,حتما نظرات و یا حتی سوالات خودتان را برایم بگذارید تا انرژی شما به من منتقل شود.

با احترام