تاثیر رسانه های اجتماعی روی سئو، رسانه های اجتماعی تبدیل به یک اصل برای روش استفاده از اینترنت شده اند۔ محتوای مهم نه تنها لینک می شوند، بلکه به اشتراک گذاشته میشوند. لایک تویت و‏ پین نیز می شود۔ نحوة استفادۂ افراد از اینترنت تغییرات زیادی کرده است و این همان چیزی است که گوگل پلکس! به آن توجه کرده است. بسیاری از مطالعات در مورد الگوریتم رتبه بندی گوگل نشان می دهد که بین قرار گرفتن صفحه در رتبۀ برتر و فعالیت زیاد در رسانه های اجتماعی همبستگی قوی وجود دارد۔ در حالی که بر اساس نظر رسمی* گوگل، الگوریتم ها مستقیما از سوشال سیگنال استفاده نمی کنند، اما سئوکاران معتقدند، رسانه های اجتماعی عاملی برای کسب رتبۀ بهتر هستند. جدای از این مخالفت ها، من بر اساس تجربۀ خودم می توانم بگویم، سایت هایی که دنبال کننده های وسیعی دارند، در مدت زمان کوتاه تری به ‎AS,‏ بالاتر می رسند۔ بنابراین نه تنها می توانید با هدف افزایش قدرت سئوی سایت در رسانه های اجتماعی فعالیت کنید۔ بلکه می توانید از رسانه های اجتماعی استفاده کنید و بک لینک های^ ساده و رایگان بسازید. فعالیت در رسانه های اجتماعی باعث می شود ترافیک ارجاعی به سایت شما افزایش پیدا کند و مشتریان قبلی سایت دوباره جذب شوند۔ به عنوان یک ‎قاعده‏ کلی می توان گفت رسانه های اجتماعی باید قسمتی از هر پروژۀ سئو یا حتی هر پروژه بازاریابی باشد.

social-media

فیس بوک و سئو

فیس بوک، محبوب ترین شبکة اجتماعی جهان است۔ چیزی که باعث محبوبیت فیس بوک شده، نمایش یک تصویر لحظه ای از عقاید عمومی ” است وبه همین دلیل گوگل به فعالیت در فیس بوک توجه کرده است؛ آن چنان که فمالیت در فیس بوک یک عامل بسیار مؤثر در الگوریتم گوگل است۔ بنابراین باید توجه کنید که درهر پروژة سنو ازفیس بوک استفاده کنید۔

اگر برای فعالیت دررسانه های اجتماعی با محدودیت بودجه و زمان مواجه هستید، بهتر است در استراتژی سئوی خود از فیس بوک بهره ببرید.برای اینکه بتوانید فعالیت اجتماعی در فیس بوک را بهتر کنید باید محتوای سایت خود را به صورت منظم در فیس بوک به اشتراک بگذارید.

‎https://www.facebook.com/business‏

با ایین کار طرفداران تان بیشتر شما را میبیند،همچنین توانستید در مورد محتوای سایتتان فعالیت اجتماعی انجام دهید.به مرتبط بودن محتوا توجه کنید و آن را با محتواهای غیر تجاری ترکیب کنید، زیرا با این کار باعث میشوید آن ها از محتوا متنفر نشوند و نسبت به شما متعهد شوند.

اینوفگرافی های،جملات و تصوایر الهام بخش و… مثال هایی هستند که میتوانید برای محتوا از آن ها استفاده کنید.برای اینکه بتوانید محتوای حرفه ای داشته باشید و سئو شده باشد، دوره تولید محتوا با اصول سئو را حتما مشاهده کنید.‏

تمامی رسانه های اجتماعی به خودی خود در سئو نقش دارند و نمیتوان از تاثیر شبکات اجتماعی چشم پوشی کرد.